[Hlavní strana] [Kalendář akcí] [Kontakt] [Pro registrované]Návrat na hlavní stranu

Jihočeský folklorní soubor Kovářovan vydal stolní kalendář 2011

Jihočeský folklorní soubor Kovářovan opět po roce vydal ve spolupráci s LK TISK v.o.s Milevsko stolní dvoutýdenní kalendář, který je doplněn fotografiemi mapující činnost všech jeho složek během uplynulého roku.
Věříme, že kalendář potěší příznivce našeho souboru a bude jim dobrým pomocníkem při plánování pracovních i soukromých aktivit. Samozřejmě budeme rádi, když si jeho držitelé najdou čas k návštěvě některých z připravovaných kulturních vystoupení našich souborů.
Zájemci o kalendář mohou kontaktovat vedoucí souboru nebo si jej mohou zakoupit v Pekařství Kovářov či v Infocentru v městě Milevsku.

manželé Milan a Pavla Škochovi
Jihočeský folklorní soubor Kovářovan
Kovářov 398 55
tel.: 382 594 106, 604 692 062, e-mail: milan.skoch@tiscali.cz
www.kovarovan.cz, www.jfos.cz

Kovářovan, jihočeský folklorní soubor
Stolní dvoutýdenní kalendář 2011
Jihočeský folklorní soubor Kovářovan
Námět a zpracování: manželé Milan a Pavla Škochovi
Foto: Milan Škoch
Grafická příprava, litografie, tisk: LK TISK v.o.s. Milevsko
Náklad: 500 kusů
Jihočeský folklorní soubor Kovářovan

vznikl v roce 1984 a od roku 1997 pracuje jako občanské sdružení. Usiluje o uchování lidových tradic Kovářovska a dalšími aktivitami napomáhá rozvoji veřejného života obce Kovářov a Jihočeského kraje.

Zabývá se udržováním lidových písní, tanců a zvyků své národopisné oblasti Kozácka (Táborsko-Milevsko). Ve svých vystoupeních prezentuje krásné kozácké kroje, které vynikají zejména bohatou bílou výšivkou na zástěrách zpěvaček souboru.

Náměty pro svoji práci čerpá převážně ze sbírek Čeňka Holase a Čeňka Zíbrta, rodáků z Kovářovska.

Občanské sdružení se skládá z dospělého souboru Kovářovan, dětského souboru Kovářovánek, Loutkového divadýlka Podkovička a Divadelní společnosti Podkova.

Kovářovan vystupuje celoročně s programy od 15 minut po hodinové pořady a na pozvání obcí nebo dalších organizací rozdává radost ve vystoupeních, kde jsou choreograficky zpracované tance i zvyky národopisné oblasti Kozácka.
Zveřejněno 21.10.2010 v 22:59 hodinCopyright 1998-2024 © Luděk Šorm